دانستنی هایی جالب درباره کارتن تلسکوپی

دانستنی هایی جالب درباره کارتن تلسکوپی

امروزه کارتن و صنعت کارتن سازی در حوزه  بسته بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. از این رو نمونه های بسیار زیادی از این محصول وجود دارد که هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص به خود را دارند.

اما در میان نمونه های موجود، کارتن های تلسکوپی به همراه کارتن دایکاتی و کارتن لمینتی از پرکاربرد ترین نمونه های مختلف این محصول می باشد که در طرح ها و مدل های مختلف تولید می گردد.

از این رو در ادامه به معرفی کارتن تلسکوپی و کاربردهای مختلف آن در حوزه بسته بندی می پردازیم.

کارتن تلسکوپی چیست؟

کارتن های تلسکوپی به جعبه هایی گفته می شود که حالت جمع شونده داشته باشد یا درون یکدیگر قرار گیرند. در این نوع کارتن ها درب جعبه جدا شده و بر روی آن قرار می گیرد.

البته در میان مردم این نوع جعبه با نام های دیگری چون جعبه خرما، زیره و رویه، تلسکوپی، کفی و دری و در جدا هم شناخته شده است که در کارتن صادراتی این نوع محصولات بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

آشنایی با مراحل تولید کارتن تلسکوپی

در ابتدا باید ورق مورد نیاز جعبه را در ضخامت دلخواه انتخاب نمود.

سپس  در کارگاه های جعبه سازی، ورق های کارتن برش زده می شود و به شکل گسترده یک جعبه در می آیند. البته لازم به ذکر است، قسمت های تا شونده به صورت نقطه چین در می آیند تا در این راستا تا زدن کارتن به راحتی انجام شود.

اما باید به این نکته توجه داشت که برخی از مصرف کننده ها  جعبه را به صورت گسترده و فقط برش خورده سفارش می دهند و برخی دیگر به صورت تکمیل شده، خریداری می نمایند.

مزایای استفاده از کارتن های تلسکوپی

همان طور که گفته شده کارتن های تلسکوپی از نمونه های پرکاربرد در حوزه این بسته بندی به شمار می آیند و به دلیل مزایای بیشماری که دارد از آن استقبال گسترده ای می شود.

از این رو در ادامه به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

بسته بندی آسان:

در حقیقت این محصول از بسته بندی بسیار ساده و آسانی برخوردار می باشد و همین امر باعث شده تا افراد تمایل زیادی به استفاده از آن داشته باشند.

نحوه باز شدن درب:

درب این نوع کارتن به صورت جداگانه طراحی شده است. از این رو می توان به راحتی درب کارتن را باز کرده و از محتویات داخل بسته بندی استفاده نمود.

رویه یک پارچه:

از دیگر مزایای آن، سطح یک پارچه کارتن می باشد. به گونه ای که بر روی آن می توان چاپ دلخواه را انجام داده و یا امکان معرفی محصول از طریق چاپ بر روی درب وجود دارد و همین امر باعث شده تا کارتن های تلسکوپی در حوزه صادرات جایگاه ویژه ای داشته باشند.

آماده سازی راحت:

از سوی دیگر کارتن های تلسکوپی، این قابلیت را دارند که به صورت گسترده به محل سفارش ارسال شوند و در همان محل، تاشده و با منگنه یا چسب، کفی و درها را به هم متصل نموده و آماده برای بسته بندی شوند.

راهنمای استفاده از کارتن ها تلسکوپی

در واقع این نوع کارتن های با توجه به نوع طراحی و درب جدایی که دارند، صرفا برای حمل اشیا سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

هم چنین در زمان حمل و نقل کارتن مراقب باشید که آن را با درب کارتن بلند نکنید. چرا که درب از بدنه جدا شده و محتویات بیرون می ریزد.

اگر تمایل به استفاده از این جعبه را دارید و می خواهید درون آن کالاهای ارزشمندی قرار دهید، توصیه می شود که برای درب جعبه از برچسب های پلمپ استفاده نمایید. چرا که ممکن است مشتری احساس کند، به محتویات درون جعبه دستبرد زده شده یا این که شخصی قبلا درب آن را باز کرده باشد و این کالا دیگر نو نیست.

کاربرد کارتن تلسکوپی در صنعت بسته بندی

این نوع کارتن در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای داشته و افراد زیادی به منظور بسته بندی محصولات خود تمایل به استفاده از آن را خواهند داشت.

از این رو کارتن های تلسکوپی را می توان در حوزه های زیر استفاده نمود.

  • صادرات
  • پوشاک
  • صنایع غذایی
  • بسته بندی های لوکس و  فانتزی

سخن آخر

اگر قصد خرید کارتن بسته بندی برای ارائه محصولات خود دارید، در واقع استفاده از کارتن های تلسکوپی یکی از نمونه های مناسب آن می باشد.  البته باید به این نکته توجه داشت که کیفیت بالا و قیمت مناسب این نوع کارتن ها بر روی فروش بهتر محصولات تاثیری مستقیم خواهد گذاشت و به همین منظور توصیه می شود که کارتن مورد نظر خود را از تولید کنندگان و فروشندگان معتبر تهیه نمایید. هما کارتن آماده ارائه انواع کارتن های متنوع به مشتریان میباشد و با بیش از 30 سال سابقه درخشان در صنعت کارتن سازی کیفیت محصولات خود را تضمین میکند.

مطالب مرتبط:

صادرات کارتن

آشنایی با روش های چاپ کارتن

چگونه کارتن با کیفیت بخریم

جعبه های لمینتی

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scan the code
Call Now Button