کارتن سه لایه و پنج لایه

از پر مصرف ترین وسایل بسته بندی، کارتن ها می باشند که از جنس مقوا ساخته شده اند.  طریقه ساخت آن در کارخانه کارتن سازی به صورت ورق های مقوایی است که روی یکدیگر قرار گرفته اند تا بدنه اصلی کارتن را تشکیل دهند.

کارتن سازی صنعتی است که به وسیله آن انواع کارتن ها در مدل ها و سایزهای مختلف تولید می شود. یکی از انواع کارتن های تولید شده در صنعت کارتن سازی کارتن سه لایه و پنج لایه است.

ورق های کارتن به خاطر حفاظت از محصولات تولید شده و در نهایت با توجه به سلیقه ی بازار و جهت معرفی محصولات، زیبایی و کاربرد تبلیغاتی به روش های متفاوت چاپ و رنگ آمیزی می شوند.

تعریف کارتن سه لایه و پنج لایه

در تولید و بسته بندی انواع کارتن و جعبه ها مانند کارتن لمینتی و دایکاتی از کارتن های 3 لایه استفاده می شود. این مدل کارتن ها از دو لایه کاغذ به نام لاینر تشکیل می شود که از سمت بالا و پایین به کاغذ فلوت دار با چسب های مخصوص متصل شده می باشند. کارتن پنج لایه به همین شکل می باشد ولی با تعداد دو کاغذ فلوت دار و سه لاینر تشکیل می شود.

نوع کاغذ های فلوت دار و تعداد آنها در هر متر و همینطور ضخامت آن ها، نوع مصرف جعبه ایجاد شده با این نوع از ورق های چند لایه را تغییر می دهد.

تماس

منظور از کارتن سه لایه چیست؟

بالاتر اشاره کردیم که بدنه کارتن های سه لایه از روی هم قرار گرفتن یک لایه فلوت و دو لایه مقوای صاف تشکیل شده اند. بنابراین همانطور که از نامشان پیداست این مدل کارتن ها از سه لایه تشکیل شده اند.

به دلیل وزن سبک و قیمت مناسبی که کارتن های سه لایه دارند پرکاربردترین نوع کارتن مانند جعبه لمینتی در بسته ‌بندی محصولات مختلف می باشند. کارتن های سه لایه در ابعاد استاندارد 1 تا 9 طراحی ی شوند. در نظر داشته باشید تفاوتی که بین انواع کارتن های سه لایه وجود دارد به دلیل ارتفاع و فاصله بین فلوت است.

کارتن سه لایه
کارتن پنج لایه

منظور از کارتن پنج لایه چیست؟

برای جا به جایی اجسام سنگین تر و همچنین حساس تر استفاده از کارتن پنج لایه را پیشنهاد می کنیم. این کارتن ها از دو لایه فلوت و سه لایه مقوای صاف تشکیل شده اند و مقاومت زیادی دارند.

لایه های بیرونی کارتن پنج لایه از جنس لاینر بوده و در میان آن‌ها به ترتیب دو فلوت و یک لاینر دیگر قرار گرفته است. مقاومت بیشتر این کارتن به دلیل تعداد بیشتر لایه های بدنه آن است.

در عین حال کارتن‌های 5 لایه به دلیل ضخامت بیشتر بدنه شان در برابر آلودگی های محیطی و نفوذ رطوبت مقاوم ‌تر هستند.

ویژگی کارتن های 3 لایه

ویژگی های کارتن 3 لایه نیز عبارت اند از:

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • کاهش هزینه های جا به جایی
 • وزن سبک کارتن ها
 • کاهش احتمال خسارت و صدمه به کالاها در حین بسته بندی، جا به جایی و ارسال محصولات
 • در ابعاد، شکل ها و سایزهای مختلف تولید می شوند.
 • کاهش هزینه های انبار داری

ویژگی کارتن های 5 لایه

حال می خواهیم به انواع ویژگی کارتن های پنج لایه اشاره کنیم:

 • قیمت بیشتری نسبت به کارتن سه لایه دارند.
 • در برابر رطوبت مقاومت زیادی دارند.
 • در برابر اجسام سنگین و بزرگ استحکام زیادی دارند.

تفاوت کارتن سه لایه و پنج لایه

تا اینجای مقاله با کارتن های پستی 5 لایه و 3 لایه آشنا شدید. در ابتدا باید قبل از خرید به ویژگی های هر دو و تفاوت هایشان دقت نمایید و هر دو نوع جعبه را برسی کنید تا خرید ایده آلی و مناسبی داشته باشید. در زیر به معرفی جزئیات و مهم ‌ترین تفاوت‌های کارتن بسته بندی سه لایه و پنج لایه پرداخته‌ ایم:

 • کارتن های سه لایه دارای وزن کمتری هستند و این یک امتیاز مثبت برای محصولات بسته‌بندی است زیرا باعث کاهش هزینه های حمل می شود.
 • کارتن های سه لایه از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر هستند بنابراین برای بسته بندی محصولات ساده و یا وسایلی که نیاز به حفاظت بسیار زیاد ندارند از این کارتن ها استفاده نمایید.
 • کارتن های 5 لایه در برابر تحمل وزن، فشار یا ضربه مقاومت بیشتری دارند. بنابراین کسانی که به دنبال گزینه مناسب برای برای افرادی است که به دنبال بسته بندی محصولات سنگین وزن و حساس هستند.
 • کارتن‌های پنج لایه در برابر نفوذ رطوبت و موارد دیگری از این قبیل مقاومت بیشتری دارند. به همین دلیل برای کسانی که قصد بسته‌ بندی و انبارکردن طولانی مدت محصولات را دارند استفاده از کارتن های پنج لایه توصیه می شود.

کارتن 3 لایه و 5 لایه مناسب اسباب کشی

در اسباب کشی از تجهیزاتی جهت محکم کاری استفاده می کنند تا وسایل آسیب نبینند. افراد می توانند بسته به نوع وسایل ار کارتن های سه لایه و پنج لایه استفاده کنند.

کارتن های اسباب کشی سه لایه گزینه مناسبی برای حمل انواع کالا ها می باشند زیرا مقاومت به نسبت مناسبی دارند زیرا از مقواهای به نسبت مستحکم تولید شده اند. همچنین این کارتن ها در سایزهای مختلفی وجود دارند که با توجه به اقلام خود می توانید آنها را تهیه نمایید.

کارتن های اسباب کشی پنج لایه برای اجسام بزرگتر منزل، دفتر کار و غیره پیشنهاد می شود زیرا استحکام بسیار زیادی نسبت به کارتن 3 لایه دارد. از این کارتن ها اغلب برای جا به جایی اجسامی مانند مجسمه ها، لوازم برقی، ظروف و غیره استفاده می شود.

کارتن اسباب کشی

قیمت کارتن های پنج لایه و سه لایه

قیمت انواع کارتن ها به نسبت ویژگی هایی که دارند تعیین می شود. بنابراین هزینه آنها بسته به کیفیت، طرح، اندازه و سایز آنها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. در عین حال دقت کنید همانطور که انتخاب یک کارتن پستی  با کیفیت و استاندارد مهم می باشد خرید آنها از یک شرکت یا کارخانع معتبر نیز اهمیت دارد. در کل حتی امکان متفاوت بودن قیمت کارتن های 5 لایه و 3 لایه در هر کارخانه کارتن سازی وجود دارد.

خرید انواع کارتن پستی پنج لایه و سه لایه

افراد می توانند به خرید انواع کارتن های پستی 5 لایه و 3 لایه از کارخانه های کارتن سازی مختلف بپردازند. هما کارتن با تجربه و سابقه زیاد در این زمینه می تواند محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب را در اختیار خریداران قرار دهد. بنابراین اگر قصد خرید انواع کارتن پستی و همچنین کارتن های سه لایه و پنج لایه را دارید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نمایند.

سفارش کارتن پستی سه لایه و پنج لایه

کسانی که قصد خرید انواع کارتن 5 لایه و 3 لایه را دارند همچنین می توانند آنها را سفارش دهند. خریداران می توانند براساس نیازی که دارند انواع سایز های مختلف کارتن و پاکت پستی را با قیمت مناسب به هما کارت سفارش دهند.

Scan the code
Call Now Button