بررسی مشخصات کارتن میوه

میوه از دیگر محصولاتی است که برای جا به جایی و عرضه به بخش های مختلف کشور و حتی صادرات کارتن نیاز به بسته بندی با کارتن های سالم خواهد داشت.

چرا که یک بسته بندی خوب برای عرضه میوه در بازارهای داخلی می تواند میوه را در برابر عوامل خارجی نظیر رطوبت، گرما و ضربه محافظت نماید.

هم چنین با طراحی چشم نواز و زیبایی که برای این نوع کارتن ها در نظر گرفته می شود، می توان گوی میدان  را به راحتی از رقبا ربود و در بازارهای داخلی و خارجی جایگاه خوبی به دست آورد.

 معرفی انواع کارتن میوه

با توجه به وجود میوه های متفاوت نظیر سیب، هلو، موز، آلو، کیوی، انار، توت فرنگی و مرکبات از قبیل لیمو شیرین، لیمو ترش، پرتقال، نارنج یا صیفی جات از قبیل خیار، گوجه، هندوانه، کاهو، کاهو پیچ، طالبی و خربزه و انواع سبزیجات صادراتی مانند کرفس به کارتن های متفاوت به منظور بسته بندی آن ها نیاز خواهیم داشت.

در واقع این کارتن های مخصوص میوه و سبزی جات به گونه ای طراحی شده اند که برای صادرات محصول مناسب بوده و استاندارد های لازم در فرم های متفاوت با چاپ برند تولید کننده محصول داشته باشد.

البته لازم به ذکر است نوع کارتن بسته بندی میوه با توجه به نوع ارائه محصول در بازار داخی یا صادرات به کشورهای دیگر تغییر خواهد کرد و در همین راستا باشد رنج متنوعی از کارتن و جعبه با قیمت های متفاوت وجود دارد. در ادامه به معرفی کارتن های پرکاربرد در حوزه بسته بندی انواع میوه خواهیم پرداخت.

  • کارتن سه لایه تک ردیفه که در چهار رنگ چاپ متفاوت موجود می باشد.
  • کارتن سه لایه تک یا دو ردیفه ساده
  • کارتن سه لایه یا کارتن پنج لایه درب دار که در چهار رنگ چاپ تولید می گردد.

مزایای استفاده از کارتن میوه

استفاده از کارتن برای بسته بندی و حمل و نقل میوه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. در ادامه به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

  • در حقیقت کارتن میوه صادراتی گزینه بسیار مناسبی برای فروش میوه در بازارهای داخلی و خارجی به وجود می آورد. به گونه ای که با طراحی حرفه ای برای کارتن های صادرات میوه می توان زمینه تبلیغات ، چاپ لوگو، برند سازی و هویت برای تولید کنندگان محصول به وجود آورد. در حالی که این مزایا در سبد های پلاستیکی میوه وجود نداشته و در صورت استفاده از سبد برای بسته بندی، میوه بدون هویت به فروش می رسد.
  • از سوی دیگر با طراحی گرافیکی چشم نواز بر روی کارتن های بسته بندی میوه، می توان  با هزینه ای اندک،  تبلیغات تولید کننده را به تمامی نقاطی که جعبه کارتن میوه فرستاده می شود، ارسال نمود.
  • علاوه بر موارد گفته شده جعبه کارتن میوه به طبیعت آسیب نمی رساند و به راحتی به چرخه طبیعت باز می گردد. با توجه به اهمیت این موضوع در سرتاسر دنیا، منجر می شود تا خریدارن از تولیدات بسته بندی شده در جعبه های کارتنی استقبال بیشتری نمایند.
  • ساختار جعبه کارتن میوه  به گونه ای است که برای محصولات حالتی بالشتی ایجاد می کند. در واقع این ساختار باعث می شود تا در زمان جا به جایی آسیب کمتری به میوه وارد شود. اما سبدهای پلاستیکی به دلیل ساختار خشک و محکمی که دارند، ضربه بیشتری به میوه وارد می کنند. در واقع  این فشارها و ضربه های مکرر در حمل و نقل موجب آسیب رساندن به محصول و خرابی بخشی از آن می شود.
  • حتی استفاده از جعبه های کارتنی هزینه حمل میوه را مناسبتر از حمل  سبد های پلاستیکی می کند. چرا که جعبه های کارتنی فضای کم تری را اشغال می کنند و از این رو می توان مقدار بیشتری میوه را توسط یک کانتینر جا به جا نمود.
  • هم چنین ساختن کارتن بسته بندی میوه به گونه ای است که محصول را در برابر گرما، رطوبت، نم و باران محافظت نموده و مانع از فاسد شدن آن می گردد.

 سخن آخر

حال که با اهمیت بسته بندی میوه برای ارائه مناسب به بازار فروش آشنا شدیم. این سوال مطرح می شود که کارتن های بسته بندی میوه را چگونه انتخاب نماییم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بهتر است این محصول را از فروشندگان و تولید کننده های معتبر مانند هما کارتن خریداری نمود تا بتوان محصولی باکیفیت بالا و  قیمتی مناسب تهیه کرد.

مطالب پیشنهادی:

کارتن لمینتی

کارتن دایکاتی

کارتن سازی

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scan the code
Call Now Button