صادرات کارتن

صادرات کارتن

صادرات کارتن – کارتن صادراتی به کشورهای همسایه

صادرات کارتن و تولید آن از روش های بسیار مهم و موثر برای تقویت ارز ملی می باشد. کارتن صادراتی از مهم ترین عواملی است که در هنگام صادرات کالا نقش تعیین کننده ای دارد.

نوع کارتن و بسته بندی آن در معرفی و ارائه کالا که ممکن است به کشورهای مختلف صادر شود اهمیت فراوانی دارد زیرا زیبایی ظاهری یکی از فاکتورهای اساسی در صنعت کارتن سازی است در حالی که این کارتن ها باید از استحکام نیز برخوردار باشند که در هنگام حمل و نقل کالا، از آسیب دیدن آن جلوگیری نموده و آن را سالم به مقصد برسانند.

طبق گفته کسانی که در حیطه صادرات کارتن تجارت دارند ارائه محصول در یک بسته بندی نامناسب، می تواند ضررهای جبران ناپذیری را به صنایع تولیدی وارد نماید و درصد فروش آن را به میزان بسیار زیادی پایین آورد بنابراین استفاده از کارتن هایی با جنس و کیفیت مناسب و چهره ای مناسب به سود تجار است.

ساخت کارتن صادراتی

کارخانه ها و شرکت های مختلفی در زمینه ساخت و تولید انواع کارتن در ایران شناخته شده هستند که هما کارتن نیز یکی از این کارخانه ها می باشد. در کارخانه کارتن سازی هما جعبه ها و کارتن های صادراتی نیز ساخته می شود بنابراین ما در این قسمت قصد داریم راجع به مراحل ساخت آن برای شما مختصر توضیح دهیم.

اولین مرحله برای ساخت کارتن در کارخانه، تامین مواد اولیه باکیفیت برای این کار است سپس مواد اولیه را با استفاده از ترکیبات مورد نیاز تبدیل به رول های کاغذی می نمایند و این رول ها با استفاده از چندین لایه کاغذ به صورت فشرده ساخته شده اند در طی مراحلی به کارتن های محکم و مقاوم تبدیل می شوند در نهایت با توجه به سفارشی که شرکت مورد نظر به کارخانه داده است ابعاد آن مشخص می گردد و در شکل و اندازه های خاصی برش داده شده و سپس آماده ارسال می شود.

از دیگر مراحل ساخت کارتن ها می توانیم به چاپ طرح های تبلیغاتی اشاره کنیم این امر برای کارهای صادارتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و باید با دستگاه های پیشرفته و به روز انجام شود.

توجه داشته باشید که اغلب برای صادرات از کارتن های لمینتی که همان کارتن های معمولی هستند استفاده می کنند که طرح گرافیکی آنها توسط دستگاه چاپ افست بر روی پوسترانجام شده و سپس بر روی کارتن چسبیده شده است.

عوامل تاثیر گذار بر روی صادرات کارتن

کارتن و بسته بندی کالاها از عواملی هستند که بر روی فروش و همچنین صادرات آنها تاثیر گذار است. اگر قصد صادرات محصولی را دارید به بسته بندی و کارتن آن توجه کنید زیرا تاثیر به سزایی در فروش و تجارت شما دارد.

شرکت هایی که کارتن و جعبه به کشورهای همسایه صادر می کنند باید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهند و سپس آن را روانه بازار می نمایند بنابراین برای اینکه در این عمل موفق شوند باید در بسته بندی دقت نمایند و به سلیقه مشتری احترام بگذارند همچنین آگاهند که یک کالای با ارزش باید در یک بسته بندی با ارزش نیز ارائه گردد.

قیمت کارتن های بسته بندی صادراتی

بهتر است بدانید که قیمت تمامی کارتن ها و جعبه ها بسته به اندازه، کیفیت و سایز متغیر است و در تمامی این حالت قابل سفارش است این گفته برای کارتن های صادراتی نیز صدق می کند. کشوری که می تواند صادر کننده تولیدات محصولات بسته بندی مانند کارتن ها باشد باید با عرضه مناسب محصولات، از فرصت های موجود استفاده کند و افزایش تولید داشته باشد. تقریبا 80 درصد قیمت تولید کارتن را مواد اولیه به خود اختصاص داده که در قیمت نهایی آن  نیز تاثیر گذار است.

برای اینکه بخواهید از قیمت دقیق آن اطلاع داشته باشید می توانید به صفحه هما کارتن مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

قیمت کارتن صادراتی

عوامل موثر در قیمت کارتن

هما کارتن یکی از انواع کارخانجات کارتن سازی می باشد که مشغول به فعالیت می باشد و تمام تلاش خود را می کند تا بهترین و باکیفیت ترین محصولات را تولید کرده و در اختیار مشتریان خود قرار دهند. این نکته لازم به ذکر است که قیمت ها گاها در شرکت ها و کارخانه های مختلف ممکن است به مقدار ناچیزی با یکدیگر تفاوت داشته باشید اما باید دقت فرمایید که پارامترهای مختلفی در قیمت نهایی یک کارتن تاثیر گذار خواهد بود برای مثال نوع تجهیزات یکی از عواملی است که در هزینه کارتن تاثیر گذار است چرا که هر چه تجهیزات کارتن سازی به روز تر باشد به روز انسانی کمتری نیاز است و سرعت تولید بالاتر خواهد رفت.

بسته بندی صادراتی

بسته بندی صادراتی چیست؟

موفقیت در صنعت کارتن سازی ارتباط مستقیمی با صادرات دارد بنابراین بسته بندی صادراتی از عواملی است که باعث می شود کالاهای شما بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی به دست خریداران و مشتریان خارج از کشور برسد در واقع می توان گفت بسته بندی صادراتی به عنوان بسته بندی حمل و نقل شناخته می شود.

از عواملی مانند حفاظت، حمل و نقل، امنیت، هزینه و غیره در روش های بسته بندی استفاده می کنند تا نقش کارتن سازی در موفقیت صادرات را بیشتر کنند. یک بسته بندی صادراتی موفق باید باید دارای ویژگی هایی از قبیل اندازه و ابعاد مناسب باشد همچنین اگر مواد اولیه ی آن از جنس های مرغوب باشد سلامتی کالا را تضمین می کند.

استفاده از بسته جابه جایی را راحت تر خواد کرد همچنین اگر اطلاعات بازرگانی و علائم ایمنی به خوبی بر روی آن چاپ شده باشد در حین حمل ونقل و تحویل به صاحبش به مشکل نخواهد خورد. همانطور که اشاره کردیم اگر بسته بندی از لحاظ ظاهری دارای رنگ های جذاب و گیرا باشد، فروش را افزایش می دهد. یکی دیگر از ویژگی هایی که بسته بندی های صادراتی باید دارا باشند نقش محافظتی آنها در برابر کالا می باشد و برای این کار لازم است که صادر کنندگان با کارتن سازی ها در ارتباط باشند و اطلاعات مورد نیاز در رابطه با ضخامت، وزن و استحکام و سایر مشخصات را به کارخانجات کارتن سازی ها بدهند.

روش حمل و نقل نیز بر روی کارتن های بسته بندی تاثیر گذار خواهد بود و باید برای انواع مختلف محصولات بسته بندی های مختلفی هم استفاده شود همچنین بهتر است بر روی بسته بندی های صادراتی علامت هایی برای راهنمایی بگذارید تا کسانی که که مسئول جابه جایی محصولات هستند  از طرز رفتار با آنها آگاه باشند برای مثال نشانه هایی از جمله با احتیاط حمل شود، در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرد و سایر علامت های این چنینی که برای آشنایی با کارتن و محصول قرار می گیرد.

موارد مصرف کارتن صادراتی

از کارتن های صادراتی مانند کارتن دایکاتی و کارتن لمینتی در موارد گوناگون و محصولات مختلف می توان استفاده کرد برای مثال در کشور ما ایران برای صادرات  صنایع دستی اصفهان به کشور های همسایه از جمله عراق و غیره از کارتن های صادراتی مختلف استفاده می شود.

گروهی که تولید کنندگان محصولات ایرانی برای عرضه محصولات خود در عرصه بین اللمل از کارتن بهره می برند همچنین محصولاتی که عموما از ایران صادر می گردد در سه دسته محصولات کشاورزی مانند خرما، خیار و کدو، مرکبات یا محصولات خوراکی و در آخر برخی محصولات صنعتی می باشند که در این موارد نیز می توان از جعبه های صادراتی کمک گرفت.

موارد مصرف کارتن صادراتی

امکان صادرات ورق کارتن به کدام کشورها امکان پذیر می باشد؟

کشورهای همسایه ایران همانند عراق در حیطه صنعت کارتن سازی و ورق سازی به دو صورت با ایران تعاملات تجاری دارند می تواننند هم به صورت آماده انواعی از کارتن های بسته بندی شده را سفارش دهند و وارد کشورشان کنند و یا این که ورق های کارتنی را خریداری می‌کنند و در کشور خودشان انواع جعبه بسته بندی تولید می  کنند.

انواع کارتن های سه لایه، دولایه، پنج لایه را می تان از ایران به کشورهای دیگر صادر کرد.

Scan the code
Call Now Button